Soovite spetsialisti abi?

Võtke meiega ühendust

Elektrijuhtmete paigaldus

Elektrijuhtmete paigaldus või vanade elektrijuhtmete vahetus võib vähemkogenud kätes olla väga tolmune töö, kui see eeldab uute soonte freesimist.

Elektrijuhtmete ühendamine ning elektrijuhtmete vedamine vajavad planeerimist.

Kui pistikute ja lülitite asukohad on läbi mõeldud, siis esimene suurem otsus on vaja langetada juhtmete asukoha puhul: kas juhtmed lähevad seina sisse või peale? Kui jämedad juhtmed valida vastavalt elektritarbimisele? Sellele vastavalt tuleb arvestada juhtmete tüübi, koguse, kinnituste ja muu tarviliku valikul.

Enamasti kasutatakse faasijuhet L, mis on must, hall või pruun. Neutraaljuhe on sinine ja maandusjuhe on kollane-roheline. Need juhtmed ühendatakse vahetult lülitite, pistikute ja elektrikilbiga.

Elektriga seotud töödel vannitoas kehtivad kõige karmimad reeglid. Kõik elektriseadmed peavad olema tavaseadmetest kõrgema niiskuskindluse klassiga ja kaitstud rikkevoolukaitsmega.

Rikkevoolukaitse ehk grupikaitse on seade, mis lülitab elektriahela välja kui peaks tekkima probleem juhtmestikus. Nii kaitstes inimest eluohtliku elektrivoolu, kui ka kodumasinaid võimaliku läbipõlemise eest.

Eraldi grupikaitsmed paigaldatakse järgmistele seadmetele:

  • pesumasin
  • ahi
  • kohvi- ja veekann, mikrouun, külmik, õhufilter-kubu
  • valgustus, võib olla mitme toa oma koos: laevalgus ja kohtvalgus

Kõik elektriseadmete ja juhtmetepaigaldusega seotud küsimused tuleb enne tööde alustamist vastavalt vajadustele läbi mõelda, et hiljem ei tekiks vajadust juba tehtud töid osaliselt ümber tegema hakata.

Elektrikilbiga ühendamine

Elektrijuhtmete paigaldus eeldab ka vanade juhtmete elektrikilbist lahti ühendamist, ning uute juhtmete korrektset ühendamist.

See töö on vaja jätta kogemuste ja kutsetunnistusega elektrikule, sest valel viisil ühendamine võib endaga kaasa tuua palju ebameeldivaid tagajärgi.

Pakume teise teenusena ka elektrikilbi koostamist, et kogu elektrisüsteem saaks uuem ja igati tarbimiskoha nõuetele vastav.

elektrijuhtmete paigaldus