Soovite spetsialisti abi?

Võtke meiega ühendust

Elektriprojekt

Elektriprojekt on edasiste elektritööde aluseks. Üheksa korda mõõda, üks kord teosta.

Selle koostamine võib tunduda tülikas. Kuid võrreldes peavaludega, mida põhjalik elektriprojekt vältida aitab, on tegu hea investeeringuga.

Projekti hind varieerub sõltuvalt töö mahust ja tellija poolt tehtud eeltööst elektriplaani koostamisel.

elektriprojekt-elektritood-harjumaal

Elektriprojekt korterile

Elektriprojekt korterile on erinevalt maja elektriprojektist mõnevõrra lihtsam ja tüüpilisem töö, sest majasiseste elektrisüsteemide küsimused on juba lahendatud.

Projektis on vaja planeerida alates elektrikilbist korterisisene elektrijuhtmestik ja -seadmete parameetrid, asukohad.

elektriprojekt-elektritööd-harjumaal

Elektriprojekti tellimisele eelnev elektriplaan

Korteri elektriprojekti tellides on suur abi alustuseks korteri elektriseadmete kaardistamisest, elektriplaani näol.

Alustada tasub esmase korteri planeeringu paberile joonistamisest, kuhu paigutada planeeritav mööbel. Vastavalt plaanitud elektriseadmete asukohale selguvad ka parimad võimalikud kohad pistikupesade ja lülitite paigaldamiseks.

Pistikupesad võiksid võimalusel asuda vahetult seadmete lähedal, et vältida hilisemat pikendusjuhtmete vedamist kas seinte ääri mööda, või suisa üle toa.

Ka lülitid seinal peaksid mugavuse huvides asuma ühtsel kõrgusel ning ruumi sisenedes kohe käe ulatuses. Kuid missugused lülitid, kus, missuguseid lampe hakkavad sisse ja välja lülitama? Ka see on vaja läbi mõelda vastavalt enda soovidele, enne projekteerija poole pöördumist.

korteri elektriprojekt, elektriprojekti hind

Elektriprojekt majale

Ka elektriprojekti majale tellides on ennekõike vaja kaardistada enda vajadused ja kõigi planeeritud seadmete, lülitite, pistikupesade ja lampide asukohad ruumides. Ka võimalike elektriseadmete asukoht ja kasutamine maja välisseinal või hoovis.

Elektriplaani koostamine on esimene samm, millel saab kõik viimse detailini läbi mõelda.

Elektriprojekti tellimine

Projekti tellides on suur abi olemasolevast elektriplaanist. Arvatavasti on elektriplaani joonistamise käigus saanud selgeks kõigi vajalike elektriseadmete ja pistikupesade, lülitite paigutus.

Elektriplaani alusel alustab projekteerija kõikidele nõudetele vastava elektriprojekti koostamist. Elektriprojekti hinnapakkumist küsige hinnapäringu lehelt.